Z fotografią zetknąłem się w wieku kilkunastu lat. Z biegiem czasu utrwalanie świata przy pomocy aparatu fotograficznego stało się nieodłącznym elementem mojego życia. Od ponad 30 lat zajmuję się dokumentowaniem uroków swojego regionu, unikalnych walorów okolicznego krajobrazu, piękna tutejszej przyrody oraz architektury. Wielokrotnie udało mu się uchwycić chwile piękne, wzruszające a nawet historyczne.

Staram się nadal doskonalić swój warsztat

Moje prace znajdują się w różnego rodzaju publikacjach: książkach, folderach i kalendarzach. Jestem też autorem wydawnictw albumowych:

„Puławy – moje miasto” – albumu wydanego ostatnio z okazji 110-lecia mojego rodzinnego miasta, „Tu jest to miejsce…” – ukazującego także okoliczne tereny i miejscowości, „ Odkryj na nowo”, a także mniejszych, ale bogatych faktograficznie i ikonograficznie publikacji regionalnych: „Żyrzyn. Tu warto być…”, Gołąb wart odkrycia”, „ Wąwolnica. Lubelska Częstochowa”.

Fascynacja różnorodnością otaczającego nas świata skłania mnie do stawiania sobie wciąż nowych wyzwań i poszukiwania nowych tematów

Zapraszam do oglądania mojego portfolio oraz do kontaktu.

Dariusz Malinowski

FOTOGRAFIK
90%
REGIONALISTA
80%
WYDAWCA
75%
FILMOWIEC
50%